interpretarea unor analize

Afectiuni uterine

Postata de silvika cu 12 ani in urma.

Buna,mi.am facut analize de secretie si nu stiu exact ce am,ma puteti ajuta?Acesta esre rezultatul:
Examen secretie vaginala
Epitelii:frecvente
Leucocite:rare
Trichomonas:prezent
Neisseria:prezent
Candida:prezent
Gardnerella:prezent
Flora:bacili Gram pozitiv rari,cred ca scrie.bacili Gram negativ scurti,cred,nu inteleg bine scrisul medicului
Hacili Doderlain
Si imi puteti spune daca pot cumpara ceva fara prescriptie,pt ca mi.a expirat reteta.
Va multumesc

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Trebuie sa discutati cu medicul dvs ginecolog, aveti mai multe afectiuni care trebuie tratate de catre el.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

ac***a in vedere rezultatul, va recomand un consult ginecologic si o noua reteta, deoarece alte tratamente care pot fi eliberate fara reteta mai mult ca sigur nu vor trata afectiunea pe care o aveti. din pacate aici nu putem prescrie medicamente ac***a in vedere situatia.

va urez o zi buna