instilatii

Afectiuni uterine

Postata de Menekse. cu 14 ani in urma.

Buna ziua,
Imi poate spune cineva care a facut instilatii daca e nevoie de repaos sexual in perioada tratamentului? Multumesc

Raspunsuri (2)

SIMONA

acum 13 ani

Salut! Tocmai am terminat prima serie de 3 instilatii. Doctorul mi-a recomandat ca in perioada urmatoare (inca doua luni de instilatii, 3 pe luna) ,sa fac sex protejat. In cazul in care trompele nu sunt desfundate, se poate forma o sarcina extrauterina. Asa ca te sfatuiesc sa ai grija. Cate sedinte de instilatii ai facut?
PS- Sa fiu sincera sunt putin dezamagita. Imi doream "sa incerc" luna asta, sa nu mai fie nevoie de acele insuportabile instilatii...

Menekse.

acum 13 ani

buna,
intre timp eu am terminat si cu instilatiile si am facut si o cautrizare de col uterin, deci m/am *distrat* ceva, ca sa zic asa..... la mine era vorba de o inflamatie nu de trompe infundate, so....
nu intelg de ce iti face 3 serii de cate 3.... din cate stiam eu se fac doar 2.... sau poate ca depinde de dianostic...
am o prietena care a facut doar 4 din ele si a ramas insarcinata asa ca daca asta e scopul, poti incerca in pauzele dintre ele si poate nu mai faci toate sedintele...