Indepartarea polipilor cervicali

Afectiuni uterine

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Am 40 de ani si am fost operata de 3 ori de polipi pe colul uterin la interval de aproximativ doi ani,medicul mi-a spus sa iau niste anticonceptionale injectabile ca sa nu imi mai creasca polipi,le-am luat 1 an in care nu am avut ciclu si totusi mi-au aparut iarasi.Ce sa mai fac?Cat o sa-mi mai creasca?

Raspunsuri (3)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna ziua,Baietelul meu are 3 ani si 5 luni si am fost la policlinica cu plata nr 2 din Pantelimon la dr.Tarasescu medic de specialitate unde a fost diagnosticat ca vind polipi...si ar necesita operati acestia.
Va rog frumos sa-mi spune-ti daca trebuiesc operati sau daca exista vreo metoda de stagnare a acestora pina cind baietelul va avea o virsta mai mare ma refer la 5-6 ani.am auzit de un aparat cu ultrasunete si un inhalant de eucalipt.Spuneti-mi ce sa fac va rog frumos.Va multumesc anticipat

comentarii utilizatori

acum 14 ani

am 41 ani si in urma unui control ginecologic am fost diacnosticata cu chisturi naboth.am fost trimisa sa fac examen colposcopic si imi este frica.imi este frica sa nu am cancer.va rog sa imi raspundeti macar de incurajare,va multumesc

IULIANA-ANA

acum 14 ani

Buna novalil
Nu cred ca ar trebui sa-ti faci probleme, sunt multe femei care au acest gen de chisturi si am inteles ca nu apar complicatii.
Stai linistita noi suntem alaturi de tine
Astept vesti
Multa sanatate