HISTERECTOMIE

Afectiuni uterine

Postata de edymanu cu 10 ani in urma.

Buna ziua,

Am suferit o histerectomie totala dupa o nastere de cezariana.Acum ma confrunt cu bufeurile zilnice si caut un tratament de substituire.
Va rog sa imi spuneti cat timp poti lua acest tratament,cati ani?
Eu am 25 de ani si vad acest lucru extrem de grav.

Multumesc!

Raspunsuri (2)

Rosimo

acum 10 ani

Buna

Am si eu aceleasi intrebari, am trecut de curand printr-o histerectomie totala, am gasit aici un forum cu intrebari si raspunsuri, poate te ajuta (eu astept rezultatul analizei histo patologice, mi-a spus doctorul ca abia dupa discutam si de tratament):
http://www.hystersisters.com/vb2/forumdisplay.php?f=34

Multa sanatate

Utilizator11535910005

acum 5 ani

Am aceeași problema