Histerectomie totala facuta la 46 ani?

Afectiuni uterine

Postata de Elena cu un an in urma.

Am făcut histerectomie în 2021 martie iar în septembrie 2021 mam operat de eventratie iar acum de vreo 2 săptămâni îmi amorțește burta jos chiar și picioarele pina la genunchi iar unde am avut ovarele am dureri cu amorțeală ce poate însemna ma deranjează f tare

Raspunsuri (2)

acum un an

Buna ziua,

Daca ati suferit operatii in zona abdominala, este posibil sa fi aparut aderente sau alte probleme postoperatorii care sa cauzeze simptomele pe care le descrieti.
Este important sa discutati cu medicul dumneavoastra care va poate face o evaluare fizica si poate recomanda investigatii suplimentare pentru un diagnostic corect si tratament adecvat.

Va recomandam sa va programati pentru o consultatie la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Elena

acum un an

Mulțumesc, dar unde mai exact sa merg la genicologie sau chirurgie?