Himen elastic

Afectiuni uterine

Postata de membru288532 cu 9 ani in urma.

Buna ziua! Am 21 de ani si primul contact sexual l''am avut in urma cu 2 ani mai exact la varsta de 19 ani si spre surprinderea mea nu am sangerat deloc dar durerea a existat si bineanteles nu am simtit nimic altceva in afara de durere primele dati partea interesanta abia acum incepe..in momentul in care dupa aproape 4 ani de relatie partenerul sa imi zica ca are indoile cu privire la virginitatea mea si sa im puna intrebari gen "nu mai inselat niciodata" sau"nu ai mai avut nici un contact sexual pana la mine" desi zice ca a simtit faptul ca a fost diferit fata de alte contacte sexuale pe care le''a avut cu fostele ..intrebarea este..medicul ginecolog poate afla cati parteneri ai avut pt ca am de gand sa merg la ginecoloc si daca este posibil asa ceva sa ii demonstrez contrariul ..mai exact ca nu am avut pe nimeni altcineva si inca ceva ..daca himenul este elastic doctorul ar trebui sa stie nu ..mentionez ca nu am fost niciodata la un medic ginecolog si nu stiu exact ce si cum .Multumesc anticipat !!!

Raspunsuri (3)

aspen

acum 9 ani

Medicul ginecolog nu are cum sa determine cati parteneri sexuali au existat. Poate doar sa constate daca himenul a fost rupt sau nu.
Confirm si eu ca exista himen elastic, si ca atare exista dezvirginare fara sangerare.
In alta ordine de idei, prietenul tau e cam ipocrit in ceea ce priveste virginitatea ta, tinand cont ca el nu a fost virgin la randul lui cand te-a cunoscut pe tine.

mary321

acum 8 ani

AI DREPTATE ASPEN.

mary321

acum 8 ani

NU TREBUIE SA-TI FACI PROBLEME PE TEMA ASTA. HIMENUL SE POATE RUPE IN 7 ZILE. STIU CUM E AI DURERI GROAZNICE. LA FIECARE CONTACT SEXUAL FOLOSESTE LUBRIFIANT.