Fibromul uterin

Afectiuni uterine

Postata de Adinamaria86 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,acum 3 luni mamei mele i s a găsit un fibrom de 14 mm,nu a urmat nici un tratament,de vreo luna burta i s a mărit foarte mult,îmi spune ca nu mai poate sa tina urina si ca daca nu se duce la toaleta in momentul ala face pe ea,si mai nou cand se apleaca simte ca o tine burta si o doare,menstruatie are cam o data la 2 luni,am citit pe aici si am văzut ca astea sn simptomele unui fibrom marisor,dar cât de mult putea sa crească in 3 luni?ma puteți ajuta?multumesc anticipat,mama are 53 de ani

Raspunsuri (6)

buna

acum 10 ani

Este cauzat de un conflict emotional cu partenerul si dispare de la sine de indata ce conflictul dispare.

http://s*****a/f127-noua-medicina-germana-dupa-dr-hamer

Adinamaria86

acum 10 ani

Credeți ca fibromul putea creste mult in astea 3 luni?

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Putin probabil.
Este indicat sa consulte medicul ginecolog pentru evaluare.

Adinamaria86

acum 10 ani

Mâine ne ducem la doctor!Doamne ajuta!

Adinamaria86

acum 10 ani

Am fost la ginecolog,si fibromul este destul de mic,nu trebuie sa ne facem probleme din cauza lui,in schimb ne a spus ca e ceva in neregula cu matele,acestea apasandu i pe uter,si de aici rezultate burta destul de umflată,la ce gen de specialist trebuie sa apelam?credeti ca e ceva grav?va rog sa ma ajutati

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

In acest caz, este indicat sa consultati medicul gastroenterolog.