Fibrom?

Afectiuni uterine

Postata de Gica cu 10 luni in urma.

Acum 2ani mia găsit un fibrom cat o lămâie și nu mai am dus la control și am făcut analize și mi-a ieșit anemie

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 10 luni

Buna ziua,
Este important sa va adresati unui medic pentru evaluarea si gestionarea corecta a afectiunilor de sanatate. Anemia este o problema medicala serioasa si trebuie investigata si tratata in mod corespunzator. De asemenea, un medic specialist poate verifica starea fibromului si poate recomanda un tratament adecvat. Este important sa va programati o consultatie medicala pentru a obtine toate informatiile necesare.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie
Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/fibromul-uterin-una-dintre-cele-mai-intalnite-afectiuni_17153

shary

acum 9 luni

Solutia cea mai buna este sa mergeti la control, sa vedeti care e situatia actuala si in caz ca trebuie operat, sa recurgeti la interventie laparoscopica. Este cea mai buna metoda de a scapa de fibrom, cu sanse foarte mari de a ramane insarcinata dupa aceea. si cu riscuri reduse pe viitor indiferent ca vreti sau nu sa mai faceti copii. Eu am trecut prin astfel de interventie, datorita sfaturilor medicului care se ocupa de mine dr Silviu Istoc. Este specialist in acest tip de interventie si un medic extraordinar de bun.