fibrom

Afectiuni uterine

Postata de georgy_075 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,am aflat de un tratament pt resorbirea fibromului ce consta in intreruperea alimentarii fibromului cu sange.Va rog sa-mi spuneti daca acest tratament se face si in spitalele de stat,in mod special Filantropia si daca se poate si costurile unei astfel de interventii.Multumesc.

Raspunsuri (3)

nico

acum 12 ani

procedura se numeste embolizare - si se poate face la spitalul municipal bucuresti (gratis) sau la clinica privata hemodinamic (5000 lei in 2008 )- dr. rares nechifor

georgy

acum 12 ani

multumesc pt raspuns.cum iau legatura cu dr.Rares Nechifor?

georgy_075

acum 12 ani

Rog foarte mult daca cineva poate sa-mi spuna ce riscuri sunt la procedura de embolizare a fibromului.ce este mai sigur si eficient operatia sau embolizrea?multumesc.