fibrom uterin

Afectiuni uterine

Postata de CARMENCHI cu 10 ani in urma.

am facut 2 ecografii deoarece ma confrunt cu un fibrom, la prima ecografie dimensiunea a fost de 4.1 cm iar la a doua de 6,4 cm,precizez ca am fost la cabinete diferite.La unul din cabinete mi-a recomandta operatie urgenta,la celalalt sa incerc unb tratament hormonal.Cine s-a confruntat cu asa ceva si imi poate sugera un tratament care a dat rezultate.intrebare

Raspunsuri (1)

Ioana Crai

acum 9 ani

Eu iti recomand mergi pentru inca o opinie la Gynecoland, echipa de medici de acolo este specializata in asa ceva. Pe mine dr. Stoian Ioan m-a convins sa ma operez si sunt sigura ca am luat cea mai buna decizie, care mi-a salvat viata. Venisem cu teama si emotie pentru o interventie care poate afecta mult sufletul unei femei. Dar nu a fost asa! La externare, m-am simtit inca o femeie completa, optimista, care abia asteapta sa isi reia viata normala. Iar doctorii au fost absolut minunati! Profesional si uman, fara repros. Dl. dr. Stoian, dna. dr. Vasile. Plus conditii medicale, cazarea, igiena, alimentatia, impecabile.