fibrom uterin

Afectiuni uterine

Postata de iulia196 cu 11 ani in urma.

ce sanse sunt ca un fibrom de 10 cm intrauterin sa dispara dupa embolizare?
in afara de operatie exista medicamente care sa duca la reducerea lui?
zeolitul este bun pentru fibrom?

Raspunsuri (2)

DAN FLORENTINA

acum 11 ani

Embolizarea se face pana la 8 cm dar nimeni nu spune asta iti spune numai atunci cand dai o gramada de bani la consultatie si la RMN o spun din propria experienta tot la operatie ajungi dar ti-o spune mai elegant asa procedeaza Dr.NICHIFAR

xyz

acum 11 ani

Medicamentele nu sunt eficiente, reactiile adverse pot fi mai grave decat fibromul in sine. Zeolitul? Exclus.Pierdeti timp si pot aparea complicatii date de cresterea in continuare a fibromului. Deci embolizare sau/si interventie chirurgicala.