fibrom uterin

Afectiuni uterine

Postata de georgy_075 cu 12 ani in urma.

Daca am un fibrom uterin de 9cm pot duce o sarcina la termen?Ce probleme pot aparea in timpul sarcinii?Multumesc.

Raspunsuri (4)

Remedii homeopate

acum 12 ani

Sunt remedii homeopate care duc la disparitia fibroamelor.
Unul din ele este Fraxinus americanus CH3 , dar se poate folosi si ca dilutie din plante.
Se ia de 2-3 ori pe zi 5-6 picaturi intr.un pahar cu apa si se bea de 2-3 ori cate o gura.
In forma de granule homeopate se p***acate o granula de 2-3 ori pe zi.
Mai multe saptamani. Nu au efecte secundare.

Selisabeta12

acum 12 ani

buna.esti sigura ca e de 9cm si nu 9mm??

mihai florentina

acum 12 ani

Buna Georgy.Riscul este sa pierzi sarcina.Te sfatuiesc sa elimini fibromul si dupa aceea sa ramai insarcinata.Poti alege intre miomectomie sau embolizare.Poti face un consult la dr. Rares Nechifor.Iti trim un link in care vei gasi mai multe date despre embolizare si cum poti sa -l contactezi pe dl dr.
http://www.drnechifor.ro/Dr_Nechifor_WebSite/Welcome.html

corina

acum 12 ani

buna.eu am uter fibromatos si am dus la sfarsit cu bine sarcina acum 6 luni.dr mi-a recomandat mirena. sanatate multa si intreaba-ti medicul (daca se poate sa fie unul de incredere) .