fibrom uterin

Afectiuni uterine

Postata de profirina cu 13 ani in urma.

Buna ziua, am 42 de ani, o nastere, 4 intreruperi de sarcina si de un an am un fibrom de cca 3,5 cm ,submucos, care imi da ceva probleme in perioada menstruatiei(dureri , ciclu menstrual abundent cu cheaguri).Am luat vreo 2 luni extract de mladite de zmeur si coacaz negru si acum am intrerupt.As dori sa stiu daca pot continua cu napraznic + branca ursului, in special aceasta din urma care e destul de controversata in ceea ce priveste tratamentul fibromului uterin.Va multumesc

Raspunsuri (4)

marilu123

acum 13 ani

tratamentele naturiste trebuie urmate pe perioada indelungata ca sa aiba efect, ca sa fii sigura de efect fa-l cel putin 6 luni, oricum nu-ti fac rau. intradevar branca ursului trebuie luat sub supraveghere medicala, mai bine continua cu tincturi.

Gabi

acum 13 ani

Pentru detalii intra pe www.gabrielahripcaru.mycali.biz

LIDIAOB

acum 13 ani

ACEEASI PROBLEMA AM AVUT-O IN URMA CU 10 LUNI.AM LUAT ACELEASI TINCTURI+TRATAMENT NATURIST DE LA FULGA(11 MIL.LEI) SI MI-A AVANSAT FIBROMUL IN 4 LUNI CIT IN 5 ANI SI AM AJUNS TOT LA HISTERECTOMIE SUBTOTALA ASA CUM I-MI SPUNEAU TOTI DOCTORII CU ANI IN URMA.CRED F .MULT IN CHIRURGIE;CE E TAIAT-VAZUT-SI SCOS E CEA MAI SIGURA METODA DE A TE VINDECA SI DE A SCAPA DE ACESTE FIBROAME CHINUITOARE.CURAJ CA MINE CA VA FI FOARTE GARANTAT SI BINE.

Maria

acum 7 luni

Buna ziua,dacă v.ati operat de fibrom care a fost procedura,operatie clasica sau se poate și altfel?Operația clasica e similară cerarienei sau e altfel?