Examen Papanicolaou

Afectiuni uterine

Postata de Carmen-Mihaela cu 13 ani in urma.

am facut testul dar nu a fost citit de medicul ginecolog. spuneti si mie ce inseamna asta :celule epiteliale pavimentoase izolate si grupate ,rare pmn,frecvent mucus,flora vaginala mixta , frotiu clasa 1

Raspunsuri (4)

Adrienne

acum 13 ani

Pn I este un rezultat f. bun.

tudoranmary

acum 13 ani

este un rezultat foarte bun. relaxare si numai bine. sanatate multa

Carmen-Mihaela

acum 13 ani

multumesc pt raspuns ! va doresc si voua multa sanatate!

Ada

acum 13 ani

Am avut acelas rezultat. Cand am citit eu rezultatul m-am speriat. Interpretarea medicului a fost - rezultat foarte bun, adica e normal ca in flora vaginala/uter sa fie prezente acele celule pavimentoase.

Numai bine.