Este cancer ?

Afectiuni uterine

Postata de MembruMobileApp1520978452 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. Ce îmi puteți spune despre acest rezultat la Babeș Papanicolau ? E grav ?
Tip lll PAP
CELULARITATE
Celule scuamose superficiale x
Intermediare x
Parabazale da 5%
Bazale 1-2%
Celule glandulare endocervicale x
alte modificări de reacție
MODIFICĂRI INFLAMATORII
-PMN XX
-Limfocite x
- Citoliza x
- Hematii rare

Flora - cocobacili xx
ATIPII CELULARE
Grad de atipie celulara - ușor
Tip celula - cilindrica
CELULE GLANDULARE ATIPICE - AGC
- endocervicale
Menționez că am făcut și ecografie intravaginala și totul a ieșit bine, in limite normale. Specific că am 48 de ani. Va multumesc anticipat pentru răspunsul pe care mi-l veți da referitor la aceste analize.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.

MembruMobileApp1520978452

acum 6 ani

Mulțumesc mult.