esmia

Afectiuni uterine

Postata de georgy_075 cu 10 ani in urma.

Buna seara.A facut cineva tratament cu medicamentul esmia,pt fibrom uterin?Va rog mult daca cineva are mai multe informatii despre tratament cu esmia sa imi lase comentarii aici.Multumesc!

Raspunsuri (3)

FloriG

acum 10 ani

Buna,
Si eu ma confrunt cu o problema asemanatoare. M-am interesat foarte mult despre esmia. Nu il recomand deoarece are efecte adverse destul de urate, in ceea ce priveste problema tensiunii arteriale. Mai bine, in functie de cat de mare este fibromul, incercati alte tratamente. Sunt foarte multe lucruri interesante, naturiste pe net. Si apropos, net-ul e plin de esmia care se vinde cu 750 lei, din cauza ca nu pot fi suportate d.p.d.v reactiilor adverse.
Multa sanatate

Doriss

acum 7 ani

Nu recomand, am fost la un pas de moarte, creste tensiunea arteriala, acum fac acupunctura, este mai bine.Esmya are multe efecte secundare,grave f grave,am rămas cu o durere de cap și de călcâi, nu pot sa merg, o piele de babă de 90 ani, va dați seama ce grav este sa te trezești după 20 zile cu esmya ca nu te poți ridica din pat din cauza durerilor .Nu mai încerc nimic ,acum iau Q10 cu ulei de cătină și mă simt bine

Auras

acum 7 ani

Dupa toata lipsa totala de energie suferita Pe durata administrarii tratamentului...cumplit de obosita..in momentul pregatirii pt operatie am fost avertizata ca toate pacientele care au luat esmya au Mari pierderi de sange Pe parcursul operarii...nu mai inteleg nimic ..ginecologul ti- l recomanda ca sa nu sangerezi mult iar la momentul operatie resulta totul contrar..