embolizare

Afectiuni uterine

Postata de ileana5111437 cu 12 ani in urma.

CE INSEAMNA EMBOLIZARE

Raspunsuri (5)

Liliana295636

acum 12 ani

//sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/embolizare_3268

ionesculavinia75

acum 12 ani

ileana iti trim un link in cu descrierea procedurii -http://www.drnechifor.ro/Dr_Nechifor_WebSite/Embolizare_fibrom.html.Pt intrebari imi poti scrie aici.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Tebnica constand in injectarea intr-o artera a unui material care permite obstruarea ei completa. embolizarea este utilizata pentru inchiderea unei artere a carei functionare este patologica: daca artera alimenteaza un cancer localizat, embolizarea provoaca distrugerea prin necroza a celulelor care depind de aceasta artera; daca artera este sediul unui anevrism arteriovenos

dada 45

acum 11 ani

eu nu inteleg mai nimic nimeni nu imi da raspuns corect

dada 45

acum 11 ani

as vrea si eu un raspuns concret am un nodul deasupra pe uter de 3cm astept un raspuns de la voi va rog