Embolizare

Afectiuni uterine

Postata de SimonaD cu 12 ani in urma.

Buna ziua!As vrea mai multe detalii in legatura cu embolizarea,si daca imi puteti spune cat costa la spitalul Universitar?Va multumesc!

Raspunsuri (3)

beatrice1234

acum 12 ani

Buna . Embolizarea uterina este o metoda noua, nechirurgicala, de terapie a fibroamelor uterine. Ea consta in astuparea vaselor de sange care alimenteaza fibroamele -arterele uterine. Ca urmare, se produce resorbtia acestor fibroame, uterul revine la dimensiuni normale iar simptomatologia dispare...Eu am facut acest procedeu la Delta ,cu dl dr. Nechifor,un doctor de exceptie.La inceput si am vrut sa fac acest procedeu tot la universitar,dar mama unei prietene mi-ar recomndatat cu dl Nechifor.In timpul procedeului amfost constienta si am putut vedea cum se desfasoara inntreg procedeul.REcomad cu incredere pe dr. Nechifor.Daca doersti mai multe detalii trim un mesaj si ti pot da mai multe informatii.iar pretul ,anul trecut a fost in jur de 4000.

ooaannaa

acum 11 ani

Buna!4000 de lei costa o embolizare?Adica 40milioane de lei vechi?Atat de mult?

bochum

acum 12 ani

buna,,si eu am facut embolizare acum 4 luni..nu stiu pretul de la bucuresti de la universitar dar ati pot spune ca la craiova nu exista nici o taxa,daca esti asigurata pe baza adeverintei te internezi,si platesti cat vrei tu ..