Embolizare uterina

Afectiuni uterine

Postata de Maria151 cu 14 ani in urma.

Am facut o embolizare uterina.
Vreti sa povestesc?

Raspunsuri (158)

ionica

acum 14 ani

Daca ai timp si vrei poti sa-mi spui te rog daca a fost dureroasa aceasta interventie?

Maria151

acum 14 ani

interventia in sine nu doare deloc
se face o anestezie locala la cotul stang
abia daca simti injectia
apoi totul este ca la cinematograf

dupa interventie, la cateva ore, incep durerile ca la menstruatie
insa foarte intens
cu calmante puternice treci noaptea respectiva
dimineata totul este ca un vis

LuminitaTatiana

acum 12 ani

Buna,

Sunt noua pe forum si as dori mai multe informatii despre embolizare, mai ales de la cele care au facut acesta interventie cu ceva timp in urma.

Astept cu interes raspunsurile voastre.
Lumi

MariaB

acum 12 ani

am trei ani si jumatate de la embolizare
ce te-ar interesa?

bochum

acum 12 ani

buna .as vrea sa ti spun ca eu am facut embolizare acum 4 luni la spitalul nr 1 din craiova,interventia na sine nu doare,dureaza cam 45 de minute,ansa dupa apar dureri.[pt mine au fost ffffff mari si de durata]normal a doua zi ti se face externare .an cazul meu adurta mai mult ,,daca esti asigurata nu costa nimic dar oricum platesti tu cat vrei.pe mine ma costaa an jur de 25 de mil bani vechi,,asta afost anul trecut,,daca vrei sa ami sti si alceva spune mi ...

Selisabeta12

acum 12 ani

buna. am trecut prin acest procedeu in urma cu 1 an.Ma simt f bine.Multumesc dl dr. Nechifor Rares si personalului medical din Delta Hospital.Ce anume te intereseaza despre acest procedeu?

clau47

acum 12 ani

Cum se procedeaza la Delta Hospital?Ai nevoie de recomandarea ginecologului sau e suficienta o consultatie la dr.Nechifor?Se poate practica embolizarea si daca sangerezi?

MariaB

acum 12 ani

Nu e nevoie de recomandare. Este insa necesara o ecografie cat mai recenta. Se face o programare telefonica la dr. Nechifor. Pentru embolizare nu sunt conditii gen: e cata zi de la menstruatie...

BuciuRaluca

acum 11 ani

buna!!!vreau sa stiu daca mai regenereaza?multumesc

cristina_2005

acum 11 ani

Buna
Imi poti spune, te rog, la cine te-ai operat? Si daca ai dat 2500 lei ca ai vrut sau pentru ca nu ai avut asigurare...
Multumesc anticipat!

cristina_2005

acum 11 ani

Buna
Sunt din Craiova si urmeaza sa fac interventia de embolizare.
Imi poti spune, te rog, la cine te-ai operat? Si daca ai dat 2500 lei ca ai vrut sau pentru ca nu ai avut asigurare...
Multumesc anticipat!

Maria151

acum 11 ani

Se pare ca Selisabeta nu este pe aici.
La policlinice particulare te costa embolizarea, chiar daca ai asigurare...
La spitalul Municipal, oficial, nu te costa nimic.

duduveica tudorita

acum 11 ani

as dori sa aflu mai mult

aurelia

acum 11 ani

buna eu am facut zilele astea embolizare la dr nechifor rerez tot la spitalul delta si te intreb cite zile a i mai simtit durere cam cite eu am 3 zile si tot mai simt dami si mie un sfat ce sa fac

cocutza

acum 11 ani

imi spui te rog cine ti-a facut embolizarea in craiova?

duduveica t

acum 10 ani

as vrea sa stiu cui ma pot adresa pentru embolizare la craiova

ioana

acum 10 ani

Buna, poti te rog sa-mi spui numele doctorului care te-a operat la Craiova? Eu sunt din Bacau, pot sa cer internatre la Craiova?

madalina

acum 10 ani

ma intereseaza pretul

Luci

acum 10 ani

buna
in dec pe 13 fac un an de la embolizarea facuta de dr Rares Nechifor.
Pe mine m-a durut 4 zile, si mi-a trecut durerea dupa ce am pus un supozitor cu endometacin, ca in aceeasi perioada am ramas intepenita si de gat, asa ca acel endometacin le-a rezolvat pe amandoua.

adinaj88

acum 10 ani

Ioana, de ce nu te duci la Suceava? Se face embolizare si acolo, si drumul e mult mai scurt decat pana la Craiova.. La Suceava este dr Creteanu, lucreaza la Spitalul Sf Ioan cel Nou.

Si la Bucuresti cred ca e mai aproape, dr Nechifor lucreaza la privat, dar are multa experienta, si dupa procedura dai de el, nu dispare precum alti doctori care nu raspund la telefon sau mail...

Succes!

Pag 1 din 8