dureri după histerectomie partială

Afectiuni uterine

Postata de carmenmariana cu 11 ani in urma.

La un an după histerectomie subtotală am dureri ca niste junghiuri în partea dreaptă şi în partea de jos a abdomenului care cedează la repaus ,căldură locală şi antiinflamatoare.
Sunt normale aceste dureri ?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu, nu dupa atata timp de la operatie. Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

corina

acum 11 ani

te rog, foarte mult sa faci periodic consult ginecologic.
nu sunt medic dar sora mea , dupa o operatie de histerectomie partila, a neglijat controalele ginecologice si s-a descoperit, dupa mai multi ani, un cancer de ovare.
cu toate interventile nu s-a mai putut face nimic.
nu mai este printre noi si eu cat pot sfatuiesc femeile sa nu se neglijeze.
te rog insistent sa faci controale regulat.
sanatate multa

corina

acum 11 ani

de o luna am avut si eu o interventie de acest fel si sant foarte slabita ce ar trebui sa mai iau am facut 10 zile injecti milgama si tot asa ma simt