dureri acute de stomac

Afectiuni uterine

Postata de 22alexa cu 11 ani in urma.

buna.. am 23 de ani si in ultima saptamana am avut niste dureri de stomac si ieri am avut sange in voma niste firicele. am fost la farmacie si mi-a recomandat niste capsule de omeprazol dar nu au avut efect tot am dureri ingrozitoare ,stare de voma, ameteli si sunt foarte balonata. va rog sa ma ajutati. multumesc

Raspunsuri (6)

ene mihai

acum 11 ani

eu va sfatuiesc ca farmacist de a merge de urgenta la doctor si pe baza consultului sa va prescrie medicatia corespunzatoaresi in afara de asta va mai sfatuiesc sa tineti si un regim alimenter strict.
in ceea ce priveste farmacista respectiva nu trebuia sa va recomande medicamentul respectiv fara avizul medicului intrucat interesul acesteia era sa faca targhet ba mai mult decat atit aceasta cand va recomandat medicamentul respectiv trebuia sa tina seama si de contraindicatiile si efectele adverse pe care acesta le are, cu atit mai mult cu cat aceasta nu stie nimic de starea dv de sanatate, deci cu alte cuvinte farmacistul trebuie sa joace dupa cum ai canta medicul ci nu arecomanda asa de capul lui si mai ales la o afectiune asa cum o aveti dv.

Laura

acum 11 ani

Buna! ar trebiu sa mergeti la doctor clar dar sa tineti cont si de faptul ca un medicament are si efecte adverse intotdeauna..am o solutie care va contracara aceste efecte si va va ajuta si cu problema la stomac in acelas timp..astept sa ma contactati pe adresa de email [email protected] pentru mai multe informatii

Adrienne

acum 11 ani

Cu toata retinerea [ fireasca ] pe care cred ca o ai, totusi cel mai indicat ar fi un consult la medicul gastroenterolog si o endoscopie gastrica, neaparat. Aceste simptome tin de o afectiune gastrica si inca una destul de serioasa.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa consultati medicul gastroenterolog in vederea unui diagnostic cert si a tretamentului adecvat.

Stana Lavinia

acum 9 ani

Buna,am 34 de ani si de o saptamana am dureri de cap, balonari, dureri de stomac, nu pot sa mananc si sunt foarte salbita si nu ma pot tine pe picioare .
Va rog sa ma ajutati ! Multumesc :( :(

Cakyo8

acum un an

Exact aceleași simptome le am eu de 2 zile, ce ai făcut în continuare?