durere persistenta de mai multe zile si puternica de burta

Afectiuni uterine

Postata de SsimonIca cu 12 ani in urma.

Daca imi puteti raspunde cat de repede,imi sunteti de mare ajutor,va rog frumos. Mama mea a facut un tratament cu EUKETOS pentru o durere la mana,cred eu,musculara,si doctorul de acolo i-a dat Euketos,ea fiind in Italia. Dupa putine zile i s-a balonat f tare burta si o doare rau de numa. ce sa faca? Am vazut ca euketos contine ketoprofen ,nu stiu ce este acesta,va rog daca cineva poate sa se informeze si apoi sa ma informeze si pe mine. va multumesc frumos. Sanatate!

Raspunsuri (4)

Dr.Naturopat

acum 12 ani

Buna ziua,

Daca doriti sa vorbim despre problema dumneavoastra sau o alta problema ,va invit sa ma contactati printr-un e-mail la adresa [email protected] , unde va pot recomanda un tratament naturist, sau analize medicale ce trebuiesc efectuate,sau sa va indrum spre anumiti medici alopati.

Medic naturopat.

Maria Popescu

acum 12 ani

Vedeti sa nu aiba probleme cu colicistul (bila). Cu aceste simtome s-a prezentat sotul meu la medic, i s-a facut ecograf si s-au vazut o multime de pietre. A fost operat cu laser si se simte foarte bine. Se poate ca datorita medicamentului sa se fi declansat balonarea.

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Euketos contine antiinflamator nonsterodian care poate da afectare gastro-duodenala prin cresterea riscului de gastrite, ulcere, etc.
Este recomandat sa intrerupa medicatia si sa se adreseze unui medic gastroenterolog in vederea efectuarii unui buletin de anlize, a ecografiei abdominale +/- endoscopiei digestive superioare.

SsimonIca

acum 12 ani

Bine, Va multumesc mult pentru ca mi-ati raspuns !