dupa avort am facut sex folosind contracept m

Afectiuni uterine

Postata de L@l@ cu 12 ani in urma.

am facut un chiuretaj acum 3 sapt...la 2 sapt dupa chiuretaj am facut sex folosind contracept m iar a doua zi am liuat si pastila de a doua zi iar dupa cateva ore iar am facuto folosind contracept...........credeti ca as putea fi insarcinata?

Raspunsuri (2)

Psh Ioana Panculescu

acum 12 ani

o luna nu ai voie sa ai raporturi sexuale dupa avort
dupa avort ramai mult mai repede insarcinata
este cel mai bine sa mergi la un control
pastila de a doua zi este destul de sigura

L@l@

acum 12 ani

ms mult.,,,,,,,,,,,dar nu stiu ce sa mai cred ca eu am fost la control si medicul mia dat ,,verde,,........a spus ca dupa 2 saptamani e ok.....oricum ms mult ptr raspuns.............ieri mi-a venit si menstruatia...am inceput sa iau anticonceptionale yasmin ...........luasem si inainte 3 ani jumate dar am ramas insarcinata facand pauza.........................popici