despre ovulatie

Afectiuni uterine

Postata de anabella cu 13 ani in urma.

buna ziua.sunt in perioada ovulatiei si secretia este mai redusa decat in mod normal.se poate sa fie cauza faptul ca am fost la ginecolog la control 2 zile la rand(mai exact la 2 ginecologi) si m-am consultat si specumul a curatat oarecum colul de secretie.
va multumesc

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Nu, probabil esti gravida si de aceea.
Am glumit! Esti tipa care e extrem de ingrozita, ca sa zic asa, ca a ramas gravida cu prezervativul rulat pe penisul iubitului pana catre varf, nu-i asa? Omg dude... Stii, si eu am avut emotii din astea dar sa nu exageram...

Csara

acum 13 ani

Da, posibil sa fie si acesta unul din motive, posibil sa fie si faptul ca intr-o luna ovuleaza doar unul dintre ovare (nu e o regula alternanta, de exemplu) si in luna aceasta secretia produsa de ovulatie sa fie mai redusa cantitativ.