Despre menstruația ?

Afectiuni uterine

Postata de Utilizator11707653003 cu 2 luni in urma.

Bună ziua mă numesc Adriana Dunăre
Mi-a venit menstruația pe 2 februarie și nu nu mi sa terminat nici până acum mă ia cu călduri ba cu frig care este problema oare intru la menopauză prea devreme

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Este posibil sa intampinati o schimbare hormonala normala, dar este important de mentionat ca durata neobisnuita a menstruatiei poate semnala si potentiale probleme medicale, cum ar fi fibroamele uterine, endometrioza sau chiar anomaliile de sangerare.

Intrarea la menopauza poate provoca neregularitati menstruale, dar este totusi recomandabil sa discutati cu un medic.

Alegeti un medic potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol recomandat:
sfatulmedicului.ro/Menopauza/cum-sa-tratati-simptomele-menopauzei-fara-substitutie-hormonala_12200