de ce oare

Afectiuni uterine

Postata de maryellen cu 14 ani in urma.

am o rana pe col si mia fost cauterizata iar la trei zile am avut rap.sex.dr azis ca e ok.dar dupa am sangerat fara durere.si mai trebuie sa imi faca vreo 3-4 caut.stie cineva de ce asa?si cum mia dat voie sa fac sex daca nu e voie?????sa fie dr.de......mult.ptr.rasp daca are cineva.

Raspunsuri (4)

Adrienne

acum 14 ani

Dupa o cauterizare,medicul ginecolog recomanda o abstinenta de sase saptamani,pentru a avea timp sa se vindece rana. In tot acest timp se formeaza o pojghita care se elimina...toate fazele de vindecare. Nu ai simtit nicio durere in timpul actului sexual deoarece colul nu are nervi, deci nu se percepe durerea. Operatia de cauterizare,practic a esuat...de aceea trebuie sa o reia. Nu inteleg, mi se pare ceva incredibil ca un medic ginecolog sa spuna ca este ok. ca, dupa trei zile se poate intretine relatii sexuale. Daca este adevarat, parerea mea este sa schimbi medicul,dar si tu trebuia sa gandesti mai bine.......

Sheila

acum 14 ani

este normal sa sangerezi ac***a in vedere ca locul nu s-a vindecat, si rana s-a deschis

olimpia19112481

acum 14 ani

Ma intreb unde ti-ai facut oare cauterizarea si cine ti-a facut-o? Nu ti-a zis sa nu te speli intravaginal? Cum oare ai crezut ca poti avea contact sexual dupa trei zile in contextul in care daca ai o rana externa care in mod normal se vindeca mai repede in mediul extern .......dupa 3 zile nu-i poti rupe "coaja". Eu am suportat o cauterizare acum 10 ani si medicul nu mi-a dat voie la sex 45 de zile. Of of of.... si-a luat banii? Ce mai conta!

nataflor

acum 14 ani

da, ar fi bine sa ne zice unde ai facut-o ca sa stim sa nu mergem si noi.SCHIMBA-L!