Cum pot scăpa de durere in jurul buricului,menționez că am fost operată de cancer de col uterin? Mulțumesc!?

Afectiuni uterine

Postata de Pop Maria cu 11 luni in urma.

Operatie de cancer de col uterin

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Durerea postoperatorie poate fi comuna si poate fi cauzata de procesul de vindecare si de ajustarea organismului dupa interventia chirurgicala. Daca durerea persista sau devine mai severa, este important sa consultati un medic pentru evaluare suplimentara si sfaturi adecvate.

Va recomandam sa va programati la un medic generalist: https://www.clickmed.ro/medic/medicina-generala

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/recuperarea-medicala-dupa-o-interventie-chirurgicala_17602