COL LEZIONAL,CIII

Afectiuni uterine Boala cronica granulomatoasa

Postata de Dan130115310 cu 15 ani in urma.

Biopsie-leziuni de displazie moderata in focare de metaplazie scuamoasa a epiteliului glandular endocervical;leziuni de displazie epiteliala simpla si moderata la nivelul epiteliului exocervical ingrosat condilomatos.Asociat leziuni de cervicita cronica ulcero granulomatoasa.Mi s a spus sa fac conizatie deoarece pierd timpul cu tratament.Stie cineva chiar este necesara conizatia sau mai sunt si alte metode?Sa mai astept.Va rog un raspuns.

Raspunsuri (2)

Dorina6899908

acum 15 ani

Ti-am raspuns acum patru zile cred, destul de raspicat. Dar vad ca tot ai indoieli, chiar vad ca nu vrei sa crezi. Daca nu ma crezi pe mine,care am trecut prin asa ceva, atunci asculta macar de medici sau intra pe net si documenteaza-te,poate te ingrozesti cand vei vedea despre ce este vorba. Chiar nu-ti dai seama ca esti inca intr-o situatie privilegiata ???inca te poti salva si sa duci si o viata normala, in continuare. Nu stiu ce as mai putea sa-ti spun sa te conving sa faci ce trebuie. Dar este o vorba romaneasca.....omului poti sa-i iei ceva cu forta,dar nu poti niciodata sa-i dai cu forta. Oricum, eu ca om ,am facut tot ce am putut sa te conving,sper sa ma fi inteles. Multa sanatate si gandul cel bun !

elena marin

acum 8 ani

lma interesea

za metode de tratament ale colului lezional