ciclu peste sarcina

Afectiuni uterine

Postata de oanaM16 cu 9 ani in urma.

buna! Am doi copii amandoi nascuti cu cezariana dar la insistentele sotului nu mi-am legat trompele desi alti copii nu mai vrem, urmand ca ulterior sa imi pun sterilet(pe care nu l-am mai pus...). La ultima sarcina mi-a venit ciclu peste sarcina in primele trei luni iar acum sunt intr-o mare dilema. mi-a intarziat CM 7 zile iar testul a iesit pozitiv. Eu nu mai vreau copii asa ca mi-am facut programare la ginecolog dar am reusit abia peste doua saptamani. Frica mea este sa nu fie prea tarziu, sarcina sa fie prea avansata. Care sunt sansele sa fi avut din nou ciclu peste sarcina?

Raspunsuri (1)

mary321

acum 8 ani

DACA NU AVETI MAI MULT DE 3 LUNI, PUTETI MERGE LA MEDIC. DAR DACA ESTE MAI MARE DE 3 LUNI , NU SE MAI POATE FACE NIMIC, DOAR AVORT MEDICAMENTOS VI SE VA FACE.