chiuretej biopsic?

Afectiuni uterine Hemoragii uterine Displazie de col uterin Polipi de col uterin Colul uterin in sarcina Ginecologie Sangerari uterine Cancer de col uterin
+5
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp1485439440 cu 7 ani in urma.

Buna ziua, ma numesc Nicoleta am 41 de ani si in data de 12 a.c. am facut un chiuretaj biopsic, inca nu am rezultatul biopsiei, dar eu tot mai sangerez asa cate putin, am luat arthotrec . Este normal sa sangerez asa, aproape in fiecare zi cate putin, putin insemnanad asa o pata mica de sange pe tampon si dupa pipi cand ma sterg , este sange si pe hartie.
Cuiretajul a fost facut pentru endometru ingrosat deci nu polip nu fibrom. Multumesc.Ce ma sfatuiti sa scot uterul sau....?

Raspunsuri (1)

Utilizator11630672196

acum 2 ani

Buna, stiu ca a trecut destul de la postare dar as vrea sa stiu cum s-a rezolvat pana la urma? Sunt in aceesi situatie, astept rezultatul biopsiei. Multumesc.