chiuretaj biopsic

Afectiuni uterine

Postata de chicoscatalina cu 14 ani in urma.

Va rog sa-mi raspundeti si mie la urmatoarea intrebare?
La cat timp dupa un chiuretaj biopsic vine menstruatia?
Eu am facut un chiuretaj acum 7 zile si deja mi-a venit ciclul!!!!!!!
Va multumesc!

Raspunsuri (27)

raluca

acum 14 ani

Din cate stiu este normal sa sa-ti vina menstruatia, dupa calculele tale la cat timp ar fi trebuit sa apara?

Alice70

acum 14 ani

Eu stiam ca dupa chiuretaj prima menstruatie ar trebui sa vina la 3-4 saptamani. Poate ar fi mai bine sa-ti suni medicul sa-l intrebi daca e normala sau nu aceasta sangerare.

Catalina

acum 14 ani

Multumesc ptr raspunsuri fetelor....dar sincer nu stiu cand ar fi trebuit sa-mi vina menstruatia,ac***a in vedere ca pana la chiuretaj,tot menstruatie am avut....

gabi

acum 14 ani

Am facut si eu un chiuretaj biopsic pe 2 noiembrie si prima menstruatie mi-a venit pe 19 decembrie, la aproximativ 6 saptamani. Cam asa si stiam ca trebuie.

Magda

acum 14 ani

Am facut si eu un chiuretaj pe 05.01.In prima zi am avut sangerare apoi nimic.Dupa 2 zile am inceput sa sangerez din nou -nu tare ,dar destul pt.a avea disconfort .Sa-mi fac probleme ?

graty

acum 14 ani

daca ai facut un chiuretaj biopsic imi poti spune daca e dureros? si eu trebuie sa fac si imi este foarte frica te roogg

mirela

acum 14 ani

nu iti fie frica eu am facut chiuretaj biopsic in urma cu 2 sapt,nu iti pot spune ca nu simti nici o durere dar daca te anesteziaza e ok.mie mia facu diazepam intra venos si algocalmin iar jos xilina asa ca nu iti fie frica daca vrei sa vb cu cineva id este mirela.sora.bafta

graty

acum 14 ani

mersi de raspuns de frica tot tot imi este frica da m-am mai linistit. mersi din suflet mirela

eugenia

acum 13 ani

am facut chiuretaj biopsic pe 04.10.2010,cu anestezie totala nu am simtit nimic,doar a doua zi un pic de dureri suportabile dar au trecut .

mari

acum 11 ani

nu simti absolut nimic,nici ininte nici dupa

graty

acum 14 ani

Metroragie disfunctionala dupa chiuretaj biopsic acesta a fost diagnosticul ce l-am primit nu mi s-a explicat ce este si nu am primit nici un tratament. daca din intamplare stie cineva ce este (daca e grav sau nu) va rog sa imi spuneti sant foarte ingrijorata va multumesc din suflet

nickmirela

acum 14 ani

daca nu te superi cati ai ai?m

graty

acum 13 ani

am 26 ani

cristina

acum 13 ani

am facut chiuretajul biopsic in 15/06/2010 de atunci si pana in prezent sangerez cate odata maroniu este normal?

nickmirela

acum 13 ani

ar fi bine sa intrebi medicul eu nu am sangerat numai vreo 2 zile si exact la 1 luna mia venit ciclul

venusia15

acum 12 ani

pe forumul asta nu mai intra nimeni de un an?

aurelia

acum 11 ani

Ieri am facut un astfel de chiuretaj, nu am simtit nimic pentru ca mi-a facut anestezie totala, insa am mai sangerat noaptea trecuta putin si acum din nou putin. Oare este normal si cat se mai sangereaza dupa interventie?

tipa elena

acum 11 ani

am facut acum patru zile chiuretaj biopsic si inca singerez putin,insa ma ingrijoreaza durerile care le am..am impresia ca nu este totul in regula

lumi

acum 11 ani

buna...si eu am facut un chiuretaj biopsic cu 2 zile in urma si, incepand de aseara, am inceput sa pierd sange din nou. am inrebat medicul si mi-a zis ca, la unele organisme, sangerarea poate dura 3-4 zile...si durerile sunt ca la un ciclu normal...daca vrei, imi poti scrie la [email protected]. multa sanatate

Stela

acum 8 ani

Buna fetelor am facut si eu un chiuretaj biopsic acum 2 saptamani si prima zi am sangerat dupa 2 zile nu dupa a anceput iara de aproape 2 saptamani curge an truna me frica stiti cumva , e normal?

Pag 1 din 2