cat de grav este?

Afectiuni uterine

Postata de anamaria_s cu 12 ani in urma.

buna ziua! ma numesc ana-maria am 27 de ani, nu am copii, am o problema , sper sa nu fie foarte grava dar va rog sa ma lamuriti. In urma cu 9 ani am facut un avort, inainte sa fac avortul aveam un ciclu neregulat, iar dupa avort ciclul meu s-a reglat, anul acesta am fost la un control de rutina, o ecografie intravagina si doctorul mi-a spus ca am firicele de varice pe uter si ovarul drept mai mare decat cel stang. Nu iau anticoncetionale pentru ca organismul meu le refuza, imi este foarte rau de la ele. In urma ecografiei doctorul nu mi-a dat nici un tratament pentru firicelele de varice,si nici pentru ovare este normal?cat de grav este si ce urmari pot avea aceste varice, se trateaza sau sunt inofensive?

Raspunsuri (1)

cristina454107614

acum 12 ani

poate uterul tau e fortat de la avort. fa un tratament naturist care sa-l linisteasca.