Cancer sau nu?

Afectiuni uterine

Postata de myhayadry cu 12 ani in urma.

Buna. Mama mea a fost diagnosticata cu fibrom uterin;Piesa: reclat uterin; Microscopie: carcinom scuamos nekeratizat moderat diferentiat (G2) cu bogat infiltrat imflamator limfocitar peritumoral si focal aspect de carcinom in situ prezent pe tot materialul examinat. A fost trimisa sa-si faca radioterapie exerna. Va rog explicati-mi ca inseamna si daca este cancer sau nu. Va multumesc!!

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

diagnosticul complet va poate fi comunicat de catre medicul specialist ce a indicat procedurile de radioterapie, precum si conduita terapeutica ce se impune.

cristina454107614

acum 12 ani

este cancer din pacate.