Buna Seara!?

Afectiuni uterine

Postata de Utilizator11605034512 cu 3 ani in urma.

Am fost la un control ginecologic in urma cu un an și mi s.a spus k am un fibrom de 9,8 cm și uter retrovers!am 30 de ani,mi s.a recomandat un sterilet Mirena le care l.am și pus de 1 an,Timp in care nu am mai avut menstruație!am și nijte dureri asemănătoare contracțiilor de naștere(le am km 2-3 zile pe luna aceste dureri)ce ma sfătuiți?va multumesc !

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/fibromul-uterin-una-dintre-cele-mai-intalnite-afectiuni_17153