buna seara!

Afectiuni uterine

Postata de b_girl cu 11 ani in urma.

nu stiu c s intampla.....ceva din organele genitale interioare tinde sa iasa spre exterior. se poate vedea cu ajutorul unei oglinzi si s simte la spalarea vaginului . seama cu un ou de prepelita. despre ce e vorba??ce se intampla?e grav tare?e vorba de mama care e plecata din tara si nu-si poate face un control imediat. astept un raspuns urgent,va rog

Raspunsuri (4)

b_girl

acum 11 ani

e posibil sa se fi desprins uterul?pentru ca mama face efort de mai bn de 7 ani, ridica zilnic 2 batrani. cat de grav e daca e asa de lasat incat il poate simti si vedea?

da, este uterul

acum 11 ani

uterul si-a pierdut elasticitatea si atarna in jos apasand pe celalte organe.
Tonicitatea lui se poate insa remediu cu un remediu homeopat de 2 euro. Scrie-mi un email pe ahoo la za ne bu ne (scris legat)

b_girl

acum 11 ani

e ceva ce e pozitionat fix p mijloc,c vine din interior,nu s tine de nicio parte exterioara.e o bucatica de carne rozie si p langa mai are doua fasii micute d carne....seama cu fibrom,sau ar putea fi altceva......poate fi vreun cancer sau ceva grav????n-o doare nimic,d foarte putine ori cand are contact sexual....Ea crede k i-a crescut in timp (in ultimele 2 luni pt k a mai simtit cate ceva la spalare dar nimic d speriat), dar s-a marit dintr-o data pt ca pana zilele trecute n-a fost observabila....Nu poate merge deocamdata la control,pt k intai ii este frica d rezultat si nici nu vrea sa-si piarda serviciul. vrea sa mai astepte sa vada cum evolueaza,dak s mai mareste...sau poate da inapoi

Carmen

acum 11 ani

Nu are cum sa fie uterul, ce logica e asta? Uterul iese afara prin vagin? Acelasi ou de prepelita il simtea si mama mea si era vorba de un fibrom. Sa mearga cat mai repede la medic.