avort

Afectiuni uterine

Postata de membru222009 cu 11 ani in urma.

Pe 31 martie am facut avort prin aspiratie.Eram in saptamana a 2-a,mi-a dat tratament cu Maleat de ergometrina la 12 ore,Unidox Solutab 1 capsula timp de 10 zile si Ketonal.Am avut si inca am durerile spuse de domnul doctor..cauzate de operatie,dar de vreo 2-3 zile imi vine sa mananc incontinuu si urinez des seara.Este posibil sa fiu inca insarcinata,sunt efecte de la tratament,sau din cauza regenerarii corpului dupa avort?Multumesc.

Raspunsuri (3)

negru mihaela

acum 10 ani

am fost insarcinata si am vazut ca numi mai vine ciclu am luat maleat de ergometrina a doua zi a inceput sami vina ciclu acu e aproape doua saptamani dar mai am simtome de gravida as mai putea fi insarcinata puteti sami spuneti si mie multumesc

Andreea

acum 7 ani

Buna ,imi poti spune si mie daca ai simtit durerea in timpul aspiratiei .Dunt insarcinata in 7saptamani si sarcina sa oprit din evolutue.Diseara ma duc la dictir ,la o noua ecografie .Sa vedem daca am eliminat totul natural sau va trebuie sa facem aspirare .Ti.au facut anestezie ?

Andreea

acum 7 ani

Buna ,imi poti spune si mie daca ai simtit durerea in timpul aspiratiei .Dunt insarcinata in 7saptamani si sarcina sa oprit din evolutue.Diseara ma duc la dictir ,la o noua ecografie .Sa vedem daca am eliminat totul natural sau va trebuie sa facem aspirare .Ti.au facut anestezie ?