Arefam ..chist ovarian ?

Afectiuni uterine Hemoragii uterine Displazie de col uterin Polipi de col uterin Colul uterin in sarcina Ginecologie Sangerari uterine Cancer de col uterin
+5
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21580714574 cu 4 ani in urma.

Buna ziua ..pt un chist ovarian, am primit tratament cu Arefam, 10 zile, in zilele 16_25 ..Dupa a doua luna de la tratament, mi.a venit menstra la 12 zile, pastila ar trebui sa o iau fata de luna trecuta peste 4 zile. Intrebarea mea este ..daca astazi mi.a venit ciclul, cum socotesc sa i.au pastila ???Sunt data peste cap ..socotesc de astazi 16 zile sau tin cont de menstra trecuta venita pe 22 ianuarie ..am intrebat doctorul si mi.a raspus sa iau pastila cum mi.a zis ..nu inteleg nimic ..multumesc pt raspuns

Raspunsuri (1)

Utilizator11645363930

acum 2 ani

Din prima zi de ciclu numeri 15 zile și din a 16 zi începi tratamentul timp de 10 zile cu arefa. Mie asa mi. A spus medicul. Sănătate!