analize dupa operatia histerectomie

Afectiuni uterine Mezoteliom pleural malign

Postata de Angelica3198852 cu 13 ani in urma.

cum se interpreteaza existenta celulelor mesoteliale activate in tesutul prelevat ,din uterul extirpat ? MUltumesc.

Raspunsuri (1)

Andrei

acum 13 ani

Celulele mezoteliale formeaza un strat ce "captuseste" diferite cavitati seroase si organe interne, ac***a multiple roluri.

Existenta celulelor NORMALE nu inseamna nimic. Daca au modificari in sens malign este, bineinteles, cu totul altceva. Cel mai bine consultati medicul curant, chirurgul in cazul de fata.