!!!!!Am o nelamurire!!!!

Afectiuni uterine

Postata de Amenbla cu 10 ani in urma.

Deci am fost la un eco si mi-a depistat un chist in jur de 3 cm si un pic si lichid in sacul douglas! am fost la control ginecologic!Totul bine si frumos....insa doamna doctor mi-a spart chistul cu mana ca a apasat prea tare ! dar a zis ca totul e ok ca oricum se spargea in cateva zile mi-a facut repede un ecograf si mi-a spus ca e lichid in abdomen si mi-a recomandat niste supozitoare si antiimflamatoare ! mi-a spus sa ma prezint inapoi dupa 4-5 zile insa daca am dureri ft ft ft mari sa merg de urgenta la spital ! eu nu am dureri decat un discomfort,dar sunt putin speriata ca am citit fel si fel pe internet ca ar trebui operat de urgenta si etc,dar eu ma simt bine nu am dureri.Am mici greturi si dureri ft mici de burta dar nu constante si repetate, si ft ft rare ! ce ar trebui sa fac? sa mai merg repede la un control sau sa astept sa merg la doamna doctor in cateva zile ? va rog sa ma ajutati ca nu stiu ce sa fac.....mai ales ca sunt o multime de lucruri pe internet si sunt speriata !!!!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa respectati indicatiile medicului curant, adica, sa mergeti la control daca nu intervin alte probleme sau daca nu se accentueaza durerile abdominale.