am dureri

Afectiuni uterine

Postata de mangoo cu 13 ani in urma.

buna ziua , am o durere in zona cocix-ului( cred ca asa se numeste noada) cand ma asez pe scaun cand merg si daca apas ma doare cumplit si uneori am si dureri de spate......ce credeti ca am si ce medic sa ma consulte? Va multumesc foarte mult.

Raspunsuri (7)

Bacu Crina

acum 13 ani

Mergi la un medic ortoped. Va nevoie sa faci si o radiografie a zonei afectate. Este vorba despre o discopatie, probabil. Medicul ortoped iti va pune diagnosticul corect si iti va oferi tratamentul adecvat.

mirela t

acum 13 ani

mergi urgent la ginecolog, investigatii si analize

mirela t

acum 13 ani

simptomele descrise nu au legatura cu ortopedia. mergi urgent la un ginecolog foarte bun.

mihaela vasile

acum 13 ani

trebuie sa mergi la neurochirug, nu ii alta parte.daca neurochirurgul constata in urma investigatiilor) ca nu e nici o problema poti investiga durerea pe alte ramuri cum ar fi gineco.sanatate multa

elena

acum 13 ani

Mergi la medicul de familie. In urma consultatiei, acesta te va trimite la alte investigatii la medici specialisti. Sanatate.

mangoo

acum 13 ani

eu prefer sa nu incurc daca nu ma pricep de aceea am intrebat .....dar nu vad un raspus care tocmai ....sa ma si ajute.oricum multumesc

daniela609

acum 13 ani

Nu se poate da un raspuns,(diagnostic) doar din cateva cuvinte ce descriu cum te simti....Sunt necesare analize si consult de specialitate,traumatolog sau ginecolog..Sper ca pana acum sti ce ai si te simti mai bine....