AJUTOR

Afectiuni uterine

Postata de Dan130115310 cu 15 ani in urma.

Buletin Citologic
Celule superficiale (++),celule intermediare(+++),celule parabazale(+),granulocite(++),
histiocite(+),bacili doderlein
(++).TEST PAPANICOLAU CIII,CLASIFICARE BETHESDA-HSIL.Stie cineva cat este de grav?Un tratament va rog.

Raspunsuri (4)

iute

acum 15 ani

rezultatul nu este prea bun ...luni la prima ora te prezinti la un medic ginecolog dar urgent ...aceste rezultate nu=ti dau voie sa amani vizita la medic.iti doresc multa sanatate ...luni as vrea sa stiu ce ai rezolvat...pe curand

ramona119

acum 15 ani

nu poti face tratament pana cand nu te vede un medic.dar urgent,foarte urgent.nu e bine deloc.am trecut prin asa ceva.crede-ma.sanatate multa.

Bianca

acum 13 ani

celule superficiale(-),celule intermediare(-), celule parabazale(-),celule bazale(+), celule endocervicale(+),celule endometriale(+),granulocite(-),histiocite(-),citoliza(-), bacili Doderlein(+), Coci (+), Haemophytus(-), Trichomonas(-), Leptothnrix(-), Candida(-)..Un raspuns va rog !!!

florea maria

acum 11 ani

sunt f. speriata am 53 ani si am cin. 3 haisill cu leziune scuamosa atrofic, mi s-a recomandat colposcopie si mot se frica , locuiesc in bistrita si am mers la cluj la oncologie la med. Rancea, va rog as vrea sa stiu mai multe despre aceasta boala, mulumesc.