ajutor

Afectiuni uterine

Postata de irina claudia cu 14 ani in urma.

am si eu o problema ,nu mi-a venit ciclu de 1 luna ,nu sunt insarcinata ,am dureri de ovare si usturimi ,greata,ce poate fi?

Raspunsuri (4)

den96

acum 14 ani

Cauzele pot fi multiple,depind de o serie de factori(varsta,greutate,activitate sexuala,stres,boli ale aparatului genital etc.).Sfatul meu este sa consulti un medic.Pe baza detaliilor pe care le vei da,va stabili corect cauza.Multa sanatate.

andreea24134541

acum 14 ani

Intr-adevar cauzele pot fi multiple, nu vreau sa te sperii dar si eu am patit la fel. Cand ai facut ultima data un consult? Poate ai chisturi, sau doar o "banala" anexita sau mai rau cistita. Oricum nu e de joaca cu asa ceva. Dute si fa o eco vaginala si ai sa vezi cum se rezolva prb. Cauta un medic bun. Iti doresc bafta si sa auzim de bine

irina claudia

acum 14 ani

multumesc de raspuns ,am facut o intrerupere de sarcina in luna aprilie dupa aceea am avut menstruatie in fiecare luna ,am fost la medic in luna iulie deoarece am facut un test papa nicolau si mi-a iesit o vaginita pe care am tratat-o asa cum mi-a zis medicul ,ma duc la medic dar ce ma sperie cel mai rau este ca ma doare in partea dreapta la ovar si imi amorteste piciorul rau ,am a va tin la curent,va multumesc

irina claudia

acum 14 ani

sunt operata de apendicita