Absesnta menstruatiei !!

Afectiuni uterine

Postata de anyshoara cu 11 ani in urma.

Buna, am 16 ani , si pe 20 iunie trebuia sa''mi vina menstruatia...dar am cu citeva zile inainte am foi la lac , apa nu era normala ... zilele celea am fost cam stresata caci am avut 3 examene...si am fost nitel curentata sau nustiu ca imi curge nasul..deci a venit data de 20 si nu mi s-a inceput...am doar niste dureri in parte dreapta..nu mari.....azi e 25 si inca nu mi-a venit...vina doar o secretie alba care vinea si pina acum. Ce sa fac? Sa las asa si sa astept sa vina 20 iulie ...si daca nu va veni sa ma adresez atunci la medic ? Merci Anticipat

Raspunsuri (3)

Maria Popescu

acum 11 ani

Nu te speria.Am patit si eu,eram virgina si m-am spalat cu apa rece (calaie) si m-a intarzia o luna. Deci sa te feresti de apa rece ca asta e cauza.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Sarcina este prima pe lista ce trebuie exclusa in cazul intarzierii menstruatiei. Sunt si alti factori care pot influenta ciclul menstrual: stresul, tulburarle hormonale, anorexia, tulburarile metabolice, afectiunile inflamatorii pelvine, etc.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

Anyshoara

acum 11 ani

Sarcina nu are de unde sa fie , deci e stresul.....lista mincarii cred ca ( am mincat foarte putin zilele celea si eu cintaresc foarte putin)...si putina raceala..Deci daca ma linistetsc, maninc bine si imi trece raceala...o sa-mi apara pe 20 iulie ..sau o sa fie cv schimbari ?