ccu ce pot sa înlocuiesc pastilele de Medrol 16mg , mi au fost recomandate pentru băiatul meu de 8 ani care are Hipertrofie Amigdale Pălărie grad 4??

Virusul sincitial respirator

Postata de Cristina moawad cu un an in urma.

Caietul meu are 8 ani si are Hipertrofie de amigdale grad 4 . I au dat Medrol 16 mg . Le vomita . Pot sa le înlocuiesc cu altceva? este normal sa i dea in prima zi două dubla pentru ca nu am inceput de dimineata si ne au spus sa luam seara 2 pastile ?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Daca tratamentul actual nu da rezultate, este important sa discutati cu medicul curant despre posibile alternative si sa discutati orice intrebari sau ingrijorari cu privire la dozare sau efectele secundare ale medicamentului.

Va recomandam sa va programati la un medic ORL: https://www.clickmed.ro/medic/orl

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Faringita-si-amigdalita/amigdalita_480