Va rog ajutor?

Viermi intestinali

Postata de Utilizator11581253170 cu 4 ani in urma.

Am nevoie de opinia unui doctor ! Din decembrie ma simt rau. Am fost internata la infectioase dar nu am rezolvat nimic probleme sunt aceleasi si astazi .Greata dimineata scaun moale si galben si crampe dimineata dar nu tot timpul cateodata e normal , desi greata persista chiar si cand e normal depindede perioade am slabit cateva kg pt ca nu mananc. Am perioasa in care simt ca nu am eliminat tot scaunul. Nu am hemoroizi nu am scaun negru sau cu sange. Am facut din nou o internare la un medic internist de data asta toate analizele bune mai putin la scaun mi.a gasit chisti giardia .Apoi la ecograf mi.a gasit parauterin drept hipercongenitate cu aspect de pamblica de 53 mm.Am inteles ca ar fi viermele??? Eu nu am inteles nimic ! Viermii se vad la ecograf ? Ati mai intalnit asa cazuri? Eu sunt sp***a am 52 kg am slabit de la 58 kg in 6 luni. Am 33 de ani .Ca diagnostic am gastrita si sindrom post colicistocomie sunt operata de colecist de 5 ani. Spuneti.mi va rog ce sa fac ? Incotro sa mai merg? In continuare ma simt rau scaunul e moale dimineata si am crampe forfoteli prin burta , mi.e greata nu pot manca mai nimic

Raspunsuri (2)

Utilizator11581253170

acum 4 ani

Ma ajuta si pe mine cineva?

Utilizator11608299982

acum 3 ani

Buna ziua
Aceleasi simptome le am si eu din februarie 2020 si nu am scapat de ele nici astazi.Eu am 32 de ani, am facut 1000 de analize si nimic concret ba helycobacter p., ba ficat gras, ba gastrita, ba toxocara canis si nici un tratament nu a avut vreun efect.Eu ce am avut in plus fata de tine a fost o urticarie nenorocita care a durat 5 luni dar a trecut.Singurul remediu pe care l am descoperit imptriva senzatiei de greata este sportul.Alerg cam 4 km/zi pe banda de alergat si imi taie greata.Daca ai mai facut investigatii si ai reusit sa rezolvi ceva te rog sa ne spui si noua.Multumesc