transpiratie

Varsta a treia

Postata de vendredi70 cu 12 ani in urma.

Buna ziua ,
Am 67ani si de sambata(26.11.)iau theraflu,nurofen pentru raceala si gripa,amoxicilina 500mg intru-cat am avut dureri de cap,febra,frisoane,transpiratie .Acum dupa 2 zile de tratament nu mai am dureri de cap,febra in schimb continui sa transpir.Aceasta transpiratie este vreun motiv de ingrijorare?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

transpiratiile apar in mod obisnuit in tratament antipiretic (theraflu, nurofen), e un mod al organismului de a-si regla temperatura