tiroida

Varsta a treia

Postata de pinerolo cu 12 ani in urma.

buna seara. mamei mele in varsta de 52 ani i-a fost facuta o ecografie unde diagnosticul este GUSA NODULO-CHISTICA. i s-a spus ca se poate elimina lichidul cu ajutorul unui ac. as vrea sa stiu daca este bine sa se intervina asupra nodulului sau nu tinand cont ca ea este sufera si cu inima. exista riscul sa faca cancer? alaturi pe fisa medicul scrie: TENDINTA GENERALA LA NODULIZARE. LOB STANG OCUPAT APROAPE IN TOTALIATE DE O FORMTIUNE CHISTICA. ce inseamna? va multumesc

Raspunsuri (1)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Eu n-am auzit pana acuma sa se punctioneze chistul tiroidian... Mai interesati-va!