tendonul lui Ahile

Varsta a treia

Postata de MembruMobileApp150330210422057 cu 8 ani in urma.

cei de facut cu durerile si umflatura tendonului Ahile la p***a piciorului,multumaesc

Raspunsuri (1)

Dr. Mihai Gavrila

acum 8 ani

Buna ziua!
Umflatura la nivelul tendonului achilian tradeaza cel mai frecvent o tendinita, adica o inflamatie. Este bine sa va consulte un medic ca sa fiti sigur ca este aceasta si nu altceva. Daca se confirma diagnosticul de tendinita repausul , aplicatiile locale cu gheata si administrarea unor antiinflamatorii atat local, cat si pe gura asigura vindecarea leziunii cam intr-o saptamana.
Tineti-ma va rog la curent cu evolutia
Cu stima
Dr. Mihai Gavrila chirurg umar si cot