nu puteam ridica capul

Varsta a treia

Postata de danmarius69 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Am 67 ani si azi dimineata la 5,45 cand m-am trezit am incercat sa ridic capul din perna ca sa ma scol din pat dar nu puteam parca se invartea totul cu mine.Am incercat de vreo doua ori sa ma ridic din pat dar nu puteam caci se invartea totul cu mine .Am asteptat vreo 10 min dupa care m-am ridicat din pat si in cursul zilei nu am mai avut dureri de cap.
Imi puteti sugera despre ce ar fi vorba si ce sa fac daca mi se mai intampla?

Raspunsuri (2)

ochi negri

acum 12 ani

Poate fi o spondiloza cervicala...probleme de circulatie periferica.

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Cauzele ametelilor sunt numerose : variatii ale tensiunii arteriale ( inclusiv hipotensiunea ortostatica), tulburari ale ritmului cardiac, insuficienta circulatorie vertebro-bazilara, afectiuni neurologice, afectiuni din sfera ORL, etc.. Acestea trebuie excluse prin consultatii si investigatii de specialitate.