durere insuportabila

Varsta a treia

Postata de ane-marry cu 11 ani in urma.

buna ziua! pe bunica mea o dor genunchii foarte tare de cativa ani de zile cu toate ca ia pastile. Durerea nu s-a ameliorat deloc...as vrea sa va intreb daca stiti vreo reteta "MINUNE" pentru aceasta durere. Va multumesc!!!

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Banuiesc ca durerea este consecinta unei gonartroze avansate. Din pacate, nu exista un tratament "minune" care sa vindece aceasta boala. Este recomandat sa consulte medicul reumatolog pentru evalure si ajustarea tratamentului.

Alina

acum 11 ani

Eu iti sugerez sa mergi la medicul Predescu de la spitalul Pantelimon.Bunica mea a avut aceeasi problema si era la fel de grava starea ei.Avea gonartroza bilaterala stadiul 4 adica f avansat si nu se mai putea ameliora cu medicamente si infectii locale, ci doar cu proteza.La un an de la protezare e f ok, nu mai are dureri, merge bine...insa o luna de zile din momentul operatiei am avut de tras cu recuperarea in spital,cu mancare adecvata,pampers,calmante etc etc

Diaana

acum 10 ani

Glucosamina, condroitina si MSM ati incercat? este cea mai eficienta combinatie pentru durerile articulare, recomndata in special pentru persoanele in varsta si sportivi de performanta . nu este scump, si se poate comanda de pe net (in concentratii mari) gasiti si la farmacii, dar in concentratii mai mici.